• Adres:1537. Sok. No:11 Ostim / ANKARA

Cafe & Restaurant Isıtma Sistemleri

Cafe ve Restaurant olarak kullanılan mekanlar tamamen kapalı ve/veya izoleli yapılar olabildiği gibi, bu yapılar; açık bahçe, kapalı bahçe ve opsiyonel olarak açılıp kapanabilen pergola, tente ve konstrüksiyonların kullanıldığı kış bahçeleri şeklinde de dizayn edilebilmektedir.  

Bu binalar tamamen kapalı ve izoleli dizayn edilmiş olsa bile insan ve personel sirkülasyonunun yoğun olduğu bu mekanlar yüksek hava değişimine maruz kalmaktadır. Isıtılmış olan hava, sık açılan kapılardan dışarı kaçmakta ve aynı yolla soğuk hava içeri alınmaktadır.  Dolayısıyla bu tip mekanları ısıtmak yüksek kurulu güçler gerektirdiğinden bu gücü; “sıfır kayıp” la temin edebilen “sıcak hava üreteçleri” nden ve “doğrudan gaz yakmalı hava perdeleri” nden sağlamak, gerek ilk yatırım maliyeti gerekse enerji maliyeti açısından en mantıklı çözüm olacaktır.

Açık bahçe ve kış bahçesi şeklinde dizayn edilen mekanlarda ise radyant özellikli sistemler (borulu radyant ısıtıcılar, seramik plakalı ve açık alevli radyant ısıtıcılar) ile çözüme ulaşmak teknik açıdan en doğru yaklaşımdır. 

Sistem seçimi ve dizaynında; mekanın mimari durumu, tavan yüksekliği, içeride bulunan eşya, masa ve ürünlerin konumu, yapı konstrüksiyonunun niteliği vb. gibi özellikleri de dikkate almak gerekir.

Sistemlerimiz opsiyonel olarak; “uzaktan kumanda modülleri”, “özel tasarlanmış sıcaklık ve ışınım algılama sensörleri”, “programlanabilir ve şifrelenebilir otomasyon panoları”, “bilgisayar ve scada uyumlu panolar” gibi ekipman ve aksesuarlar ile desteklenerek ihtiyaçların tam olarak karşılanması hedeflenmektedir.

Farklı durumlar, ihtiyaç ve talepler için farklı çözümler geliştirmek elbette mümkündür.

AYSAN ISI SİSTEMLERİ olarak sizlere sunduğumuz “ücretsiz keşif ve teklif” imkanı ile en doğru çözüme en uygun maliyetle (ULAŞIN). 

Hotline
0312 395 02 02